Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 

Kontakt

email: fundacja@serdecznik.pl
telefon: ‬502‭ ‬390‭ ‬572‭

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać nasz newsletter
podaj swój adres e-mail:

Mar19
Projekty Fundacji

BAJECZNE SZPITALE

Pobyt dziecka na oddziale szpitalnym wiąże się zawsze z dużą ilością nowych, nieznanych sytuacji, niepewnością, bólem, jaki towarzyszą chorobie, rozłące z rodzicami i środowiskiem dziecka, lękiem i niepokojem.

Wszyscy pracownicy szpitali starają się dokładać jak najwięcej starań, aby pobyt dziecka w szpitalu nie był dla niego trudny i aby pacjent nie czuł się osamotniony.              

Chcąc dołączać się do działań mających na celu niesienie dzieciom radości i  oderwanie małych pacjentów od szpitalnej codzienności Fundacja Serdecznik od 2010 roku współpracuje z poznańskimi szpitalami realizując zajęcia artystyczne adresowane do dzieci i młodzieży przebywających na oddziałach szpitalnych w ramach realizowanego przez nas projektu „Odwiedziny Sztuki”

W tym roku wraz z partnerami pozyskanymi do realizacji działań poszerzyliśmy  naszą ofertę  kierowaną do dzieci i młodzieży przebywających na oddziałach szpitalnych w Poznaniu.

W związku z tym od marca 2013  rozpoczęliśmy  realizację pilotażowego projektu „ Bajeczne szpitale” związanego z tworzeniem mobilnych  biblioteczek na oddziałach szpitalnych. Zaprojektowany w ciekawy sposób wózek pełen starannie dobranych tytułów książek oraz skarbów w postaci  akcesoriów służących do wspólnego czytania i „ożywiania książki” pojawiać się będzie na oddziałach dziecięcych.

Pilotaż projektu zaczęliśmy realizować  w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego  w Poznaniu.

Biblioteczka w postaci mobilnego, w ciekawy sposób zaprojektowanego wózka trafi we wrześniu na jeden wybrany odział szpitalny. Starannie dobrane tytuły książek, które będzie można wypożyczyć pozwolą dzieciom przenieść się w zupełnie inny świat, w którym będą mogły przeżywać przygody, pokonywać swoje słabości, ale i znajdować odpowiedzi na ważne pytania.

 Książki znajdujące się w biblioteczce będą miały charakter min. edukacyjny, relaksacyjny, terapeutyczny, wspierający.

 Projekt zakłada prowadzenie regularnych spotkań i warsztatów dla dzieci i rodziców na oddziałach szpitalnych z wykorzystaniem książek oraz artystycznych środków wyrazu, celem pomocy w pokonywaniu problemów, niesienia ulgi w osamotnieniu i cierpieniu, zmniejszaniu poczucia strachu, lęku i stresu a także uaktywnianiu siebie oraz zwiększania procesu rozwoju.

Spotkania prowadzone będą przez pedagogów i terapeutów pracujących na oddziałach szpitalnych, na których znajdować się będzie mobilna biblioteczka. Wszystkie osoby prowadzące zajęcia związane z wspólnym czytaniem i  ożywianiem książek wcześniej uczestniczyć będą w szkoleniach i spotkaniach edukacyjnych  będących częścią projektu „Bajeczne szpitale” celem zainspirowania ich oraz wyposażenia w umiejętności pracy przy wykorzystaniu literatury i sztuki. 

Partnerem projektu jest Grupa Allegro, która wspiera nas w kampanii promocyjnej. W przypadku jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji.                              

Wszelkich informacji na temat realizacji projektu udziela Anna Bany 
tel: 508 715 494

powrót na stronę główną